در حال حاضر نمایشگاه بین المللی هوا-فضای ماکس دارای جایگاهی پیشرو در میان نمایشگاههای برتر هوافضا در جهان است. هدف اصلی اجرای ماکس - نمایش فن آوری های پیشرفته روسیه و گشایش بازار داخلی روسیه برای انجام پروژه های مشترک با شرکای خارجی است.

ماکس تحت حمایت مستقیم ریاست جمهوری روسیه برگزار می شود. این امر نشانگر سطح بالای برگزاری نمایشگاه ماکس می باشد. در ماکس ارشدترین مقامات دولتی جهت مذاکرات و برقراری ارتباط در دسترس هستند. ماکس یک فرصت نادر برای آشنایی با نقطه نظرات متخصصین و تصمیم گیرندگان در مورد مسائل کلیدی در توسعه، تولید و فروش تجهیزات در صنایع  هوایی و نظامی می باشد.

ماکس یک دیدگاه جامع در خصوص اولویت ها و دستاوردهای شرکتهای هوا و فضای روسیه فراهم می کند. تنها در ماکس می توان نمونه های تجربی از هواپیماها و مجموعه سلاح ها و پروتوتایتهایی که به دلایل مختلف در خارج از کشور نمایش داده نمی شوند، را دید.

ماکس یک فرصت منحصر به فرد برای ایجاد ارتباطات چند سطحی و توسعه بیشتر همکاری صنعتی و پیدا کردن شرکای تجاری جدید برای متخصصان و تجار فراهم می کند. نقش نمایشگاه هوایی به عنوان مولدی جهت ایجاد ائتلاف های جدید و ایده های پربار، در سراسر جهان شناخته شده است.

ماکس در شهر علم و فن آوری هوافضای روسیه_ ژوکوفسکی در فرودگاه پایگاه مرکزی و تستهای پروازی کشور- انستیتو تست و تحقیقات پروازی با نام م.م. گروموف برگزار می شود. مهمانان می توانند با محل استقرار بزرگترین مراکز علمی، فن آوری، صنعتی و تست روسیه در مجاورت نمایشگاه آشنا شوند.

جایگاه قابل توجه در برنامه ماکس برگزاری همایش های علمی و سمپوزیوم های تحت نظارت انستیتو تساگی روسیه می باشد. دانشمندان و کارشناسان قادر خواهند بود تا در مورد مهم ترین مسائل پیشرفت موجود در صنعت و فن آوری های هوایی و فضایی در حال و آینده تبادل نظر کنند.

اصلی ترین فعالیت شرکت " Aviasalon" آماده سازی و برگزاری نمایشگاه های بین المللی هوا فضا، نمایشگاه ها، سمپوزیوم ها، کنفرانس ها و دیگر اقدامات علمی و فناوری، تجاری و فرهنگی، هم در روسیه و هم در خارج از کشور بشمار می رود. در 14 فوریه سال 1992 شرکت با مسئولیت محدود " Aviasalon" تاسیس شد. این شرکت بعدها به شرکت سهامی خاص تبدیل شد و در سال 1997 به شرکت سهامی عام " Aviasalon" تغییر پیدا کرد. شرکت سهامی عام " Aviasalon" برگزارکننده سالنهای بین المللی هوا فضا و همچنین انجمنهای بین المللی " فناوری مهندسی مکانیک" و نمایشگاههای سلاح و فناوری های نظامی در روسیه می باشد. در حال حاضر بیش از 30 سال بصورت دوسالانه این نمایشگاه بین المللی هوا فضا برگزار شده که هر کدام در زمینه صنایع هوایی و فضانوردی تاریخ ساز شدند. هر یک از نمایشگاههای هوا فضای قبلی محصولات صنایع دفاعی روسیه در قالب هواپیما، هلیکوپتر، راکت، اویونیک و تحقیقات علمی را به کارشناسان ارائه دادند .تعداد موافقت نامه های امضا شده از اثربخشی این نمایشگاه بشمار می رود. ماکس- کارت ویزیت روسیه به عنوان قدرت بزرگ صنایع هوافضا در هزاره جاری است. شرکت " Aviasalon" به عنوان برگزارکننده ماکس ، توسعه بیشتر نمایشگاه هوافضا را به عنوان یک هدف مهم برای ادغام روسیه در جامعه جهانی هوا فضا و گسترش روابط همکاری داخلی را با اطمینان پیش بینی میکند. در حال حاضر ماکس، ایده ای است برای نشان دادن فن آوری پیشرفته روسیه و باز بودن بازار داخلی برای پروژه های مشترک با شرکای خارجی، یک موقعیت پیشرو در رتبه بندی بزرگترین همایشهای هوایی در جهان می باشد. شرکت سهامی عام " “ Aviasalon دارای یک تیم از متخصصین مجرب است که توانایی ایجاد و توسعه مستمر نمایشگاه های تخصصی بین المللی در زمینه هوافضا و فن آوری پیشرفته در شرایط اقتصاد بازار و رقابت سخت را دارند.

دفتر تهران اویا سالن

شرکت آسمان فن آوران از بدو تاسیس شرکت اویا سالن از سال 1993 میلادی در نمایشگاه بین المللی ماکس به مدت بیش از 30 سال حضوری فعال داشته است و از سال 1999 میلادی تاکنون با در اختیار داشتن غرفه اختصاصی ، شله و همچنین اعزام مقامات ارشد دولتی و مدیران صنایع هوافضای کشور به این نمایشگاه به صورت تورهای فن آوری فعالیت نموده است. این شرکت با تجربه ربع قرن حضور در کلیه دوره های گذشته نمایشگاههای ماکس و به عنوان نماینده رسمی و انحصاری شرکت اویا سالن در ایران فعال می باشد. از کلیه علاقه مندان جهت برپایی غرفه و یا بازدید از این نمایشگاه دعوت می‌گردد.