چهارشنبه 20 اردیبهشت 1402

حضور پررنگ هوانوردی عمومی و صنعت هواپیماهای سبک در ماکس 2023

حضور پررنگ هوانوردی عمومی و صنعت هواپیماهای سبک در ماکس 2023

ثبت نام شرکت‌کنندگان و تولیدکنندگان هواپیماهای سبک و فوق سبک در برنامه نمایش هوایی نمایشگاه ماکس 2023 باز شده است.

مدیر کل Aviasalon JSC گفت: "هواپیماهای سبک و کوچک درMAKS-2023  به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا با خلبانان خصوصی و انجمن های عمومی، توسعه‌دهندگان و سازندگان هواپیما و محصولات آنها آشنا شوند.

نمایشگاه MAKS مانند سال‌های گذشته شرایط ویژه‌ای را برای اجاره فضای نمایشگاهی و قرار دادن هواپیما در محدوده فضای استاتیک به شرکای خود ارائه می دهد. مالکان هواپیماهای خصوصی می‌توانند هواپیمای خود را در آنجا قرار داده و فقط هزینه پارکینگ هواپیما را بپردازند. برای موسسات عمومی غیرانتفاعی تخصصی، انجمن‌ها و اتحادیه‌ها، هزینه ثبت‌نام کاهش یافته و شرایط ویژه برای اجاره پارکینگ تا 10 فروند هواپیما در نظر گرفته شده است.

برنامه هوانوردی عمومی برای اولین بار در سال 2019 اجرا شد و از همان اولین بار ارتباط خود را شکل داد: 23 شرکت، انجمن عمومی و خلبانان خصوصی در این نمایشگاه شرکت کردند. در پارکینگ استاتیک 46 فروند هواپیما ارائه شد که از این تعداد 6 فروند هواپیما با وزن حداکثر دو تن متعلق به افراد خصوصی بود. در سال 2021، مقیاس این برنامه افزایش یافت - 26 هواپیمای افراد خصوصی در حال حاضر نشان داده شده‌اند، و در مجموع 49 هواپیمای موتور سبک در معرض نمایش هستند.