چهارشنبه 20 اردیبهشت 1402

بهره‌برداری از سامانه‌های هوایی بدون سرنشین (UAS) در MAKS-2023

بهره‌برداری از سامانه‌های هوایی بدون سرنشین (UAS) در MAKS-2023

بهره‌برداری از سامانه‌های هوایی بدون سرنشین (UAS) یکی از موضوعات کلیدی در نمایشگاه بین‌المللی هوانوردی و فضایی MAKS-2023 خواهد بود. یک غرفه ویژه برای نمایش نوآوری‌ها اختصاص داده می‌شود، نمونه های واقعی در استند استاتیک قرار می گیرد و تعداد زیادی کنفرانس و کنگره‌ به بررسی در مورد توسعه وسایل نقلیه بدون سرنشین خواهد پرداخت.

مدیر کل JSC Aviasalon گفت: "توسعه سیستم های هوایی بدون سرنشین به روند اصلی این دهه برای صنعت هوانوردی داخلی تبدیل شده است. هواپیماهای بدون سرنشین در بسیاری از بخش‌های اقتصادی مورد تقاضا هستند، آنها برای تضمین امنیت کشور ضروری هستند. توسعه این فناوری و کار بر روی فناوری‌های جدید مرتبط، هر روز بیشتر می‌شود.

در این نمایشگاه یک غرفه جداگانه مختص به سامانه‌های هوایی بدون سرنشین برپا خواهد شد که در آن سازندگان و اپراتورهای روسی سامانه‌های هوایی بدون سرنشین، از جمله Aeromax، BAS، First Design Bureau، Kotlin-Innovator و غیره را قرار خواهند داد.

هلدینگ هلیکوپتر روسیه اولین هواپیمای بدون سرنشین از نوع هلیکوپتر BAS-200 را که دارای گواهینامه ثبت هوانوردی روسیه برای عملیات تجاری است، ارائه خواهد کرد. علاوه بر این، اولین نمایش یک هواپیمای ترابری بدون سرنشین که توسط یکی از سازندگان هواپیمای پیشرو روسیه ساخته شده است، برگزار خواهد شد.