شنبه 10 مهر 1400

بازدید سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه از نمایشگاه ماکس 2021

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه ضمن بازدید از نمایشگاه ماکس 2021 با حضور در غرفه‌های ایران ضمن تمجید از حضور پرقدرت شرکت‌های ایرانی در این نمایشگاه گفت:

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه ضمن بازدید از نمایشگاه ماکس 2021 با حضور در غرفه‌های ایران ضمن تمجید از حضور پرقدرت شرکت‌های ایرانی در این نمایشگاه گفت: هرچند به دلیل محدودیت‌های کرونایی ایران نتوانست تمام توان و ظرفیت خود را در این نمایشگاه ارائه نماید اما آنچه عرضه شد برای کشورمان افتخارآمیز است. کاظم جلالی اظهار داشت محصولات و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه نشان می‌دهد که کشورمان در بخش‌های مختلف صنایع هوایی حرف زیادی برای گفتن دارد و ما می‌توانیم این محصولات را به بازارهای جهانی عرضه و در بازارهای روسیه هم مشارکت کنیم.

ایشان از نزدیک از محصولات و شرکت‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه بازدید نمودند. شرکت صنایع هوایی ایران با ارائه محصولات متنوع از هواپیما، بالگرد، پهپاد، موتور و قطعات هوایی اولین غرفه‌ای بود که مورد بازدید سفیر جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت. سپس کاظم جلالی با حضور در غرفه دانش‌بنیان ها با دستاوردهای این شرکتها آشنا شدند.  سایر غرفه‌هایی که مورد بازدید سفیر جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت غرفه رسانه‌ای آیرواسپینا بود. آیرواسپینا یک سایت خبری و اطلاع رسانی درباره تازه‌ترین اتفاقات و پیشرفت‌ها در مهندسی هوافضا می‌باشد که به عنوان همکار رسانه‌ای نمایشگاه هوایی ماکس در نمایشگاه حضور داشت. در آخرین مرحله نیز غرفه ایران ایرشو مورد بازدید قرار گرفت. ایران ایرشو یا همان نمایشگاه بین‌المللی هوایی ایران حدود 20 سال پیش در جزیره‌ی کیش راه‌اندازی شد و از همان ابتدا بر اساس همکاری متقابل با نمایشگاه ماکس در سال‌های مختلف در این نمایشگاه حضور داشته است.