سه شنبه 11 خرداد 1400

رونمایی از موتور PD-8 را در MAKS-2021 توسط UEC

شرکت یونایتد انجین کورپوریشن (UEC)، زیرمجموعه شرکت دولتی روس‌تک، برای اولین بار نمونه اولیه یک موتور PD-8 را در نمایشگاه بین‌المللی هوافضای MAKS-2021 ارائه خواهد کرد.

PD-8 برای استفاده به عنوان موتور هواپیمای کوتاه برد SSJ-NEW (سوخو سوپرجت) در نظر گرفته شده است. از این موتور می‌توان برای تجهیز هواپیماهای دیگر در همان اندازه نیز استفاده کرد.

روس‌تک همچنان به ایجاد خط تولید از موتورهای داخلی برای هواپیماهای مسافربری روسی از کلاس‌های مختلف ادامه می دهد. در حال حاضر، مونتاژ اولین موتور آزمایشی به پایان رسیده است.

اولین نمونه موتور تولیدی در یک پرواز آزمایشی، تست خواهد شد که صحت طراحی را تأیید می‌کند و ویژگی‌های اصلی سامانه‌های موتور را تعیین می‌کند، سیستم کنترل اتوماتیک را تست و استارت موتور را آزمایش می‌نماید. در آستانه این آزمایشات، سنسورهای کنترل وضعیت محصول بر روی موتور نصب شده است.

موتور PD-8 با همکاری گسترده شرکت‌های متعلق به UEC، با مشارکت مؤسسات تحقیقاتی پیشرو در این صنعت ایجاد شده است. UEC، همراه با انستیتوهای تسیام و ویام همکاری مشترکی در زمینه توسعه و استفاده از مواد پیشرفته در ساختار این موتور را به انجام رساندند. همچنین با همکاری انستیتوهای تسیام و تساگی، کار برای تأیید انطباق موتور جدید با الزامات بین‌المللی برای سطح سر و صدا و کاهش آلودگی انجام می‌شود.