شنبه 8 خرداد 1400

حضور بالگردهای تهاجمی Mi-28NM در برنامه پروازی MAKS-2021

طبق اعلام هلدینگ راشین هلیکوپتر از شرکت دولتی روستک، جدیدترین بالگرد تهاجمی Mi-28NM در برنامه پروازی نمایشگاه بین المللی هواپیمایی و فضایی MAKS-2021 شرکت خواهد کرد.

طبق اعلام هلدینگ راشین هلیکوپتر از شرکت دولتی روستک، جدیدترین بالگرد تهاجمی Mi-28NM در برنامه پروازی نمایشگاه  بین المللی هواپیمایی و فضایی MAKS-2021 شرکت خواهد کرد.

این بالگرد در برنامه پروازی گروهی بالگردهای روسی جای دارد. سپس یک نمایش پروازی انفرادی، شامل مانورهای پیچیده، قابل استفاده در نبردهای هوایی واقعی ارائه خواهد شد.

آندره بوگینسکی، مدیر هلدینگ راشین هلیکوپتر گفت: "Mi-28NM یکی از بالاترین فنآوری و مدرن‌ترین هلیکوپترهای موجود در مجموعه هلدینگ است و در نمایشگاه هوایی MAKS شرکت خواهد کرد."

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، در سال 2019، قراردادی برای تولید 98 فروند بالگرد تهاجمی Mi-28NM با وزارت دفاع روسیه امضا شد. اولین دسته بالگردهای تولید انبوه شده در سال 2020 به مشتری تحویل داده شد.

بالگرد جدید نسبت به بالگرد Mi-28N به موتورهای قدرتمندتری مجهز شده و همچنین از تجهیزات رادیوالکترونیک پیشرفته‌تری برخوردار است. پارامترها و مشخصه‌های جنگی این بالگرد ارتقاء یافته و مجهز به تسلیحات و راکت‌های پیشرفته‌تری شده است. امکان عملیات در شب ارتقاء یافته و همچنین امکان عملیات به همراه پهپادها نیز برای این بالگرد فراهم آمده است.

 به نقل از سخنان وزیر صنعت و تجارت فدراسیون روسیه، دنیس مانتوروف، نمایش Mi-28NM در نمایشگاه MAKS به فاکتور مهمی در ارتقا فناوری هلیکوپترهای روسی در بازار بین‌المللی تبدیل خواهد شد. تغییرات بالگرد Mi-28NM در آینده در نسخه صادراتی آن نیز انجام خواهد شد که مورد توجه مشتریان، مانند کشورهای خاورمیانه، آفریقا و آسیا و شرکای جدید بالقوه قرار خواهد گرفت، زیرا نسخه صادراتی هلیکوپتر در حال حاضر قابلیت اطمینان بالای آن را تأیید کرده است.